יום שלישי, 9 ביוני 2009

מבוא לרובי און ריילס - חלק ב

ההיסטוריה של ריילס
רובי און ריילס במקור פותחה על ידי מתכנת דני בשם דיוויד הנמייר הנסון או בכינויו DHH, דיוויד פיתח את ריילס במסגרת עבודתו על מוצר בשם BaseCamp של חברת 37Signals.
BaseCamp היא אפליקצית אינטרנט מצליחה לניהול פרוייקטים, לאור הצלחתה שינתה 37Signals את יעודה מחברת עיצוב ללקוחות מזדמנים, לחברת פיתוח אפליקציות אינטרנט המגלגלת מליוני דולרים מהמוצרים שלה. על הדרך דיוויד הפך להיות שותף בחברה.

למעשה ריילס נגזרה מתוך BaseCamp כדי שהחברה תוכל להשתמש בה בעוד מוצרים שהם תכננו לפתח.
דיוויד הבין את הפוטנציאל הגלום בריילס וראה כיצד ריילס תעשה לו חיים קלים בהמשך, מאוחר יותר הנגזרת של ריילס מתוך BaseCamp תהפוך להיות גרסה 1.0.
דיוויד פיתח את ריילס מראש מכיוון שלא היה מרוצה מהכלים הקיימים באותה תקופה, מאוחר יותר שחרר את ריילס כקוד פתוח, כדי לשנות את הדרך בה בונים אפליקציות אינטרנט בעולם.
גרסת הבטא הראשונה של ריילס שוחררה ביולי 2004, עד לכתיבת שורות אלו מאות אלפי עותקים של הקוד הורדו והמספרים גדלים מיום ליום.
היתרון של ריילס אז היה בכך שריילס נגזרה מתוך מוצר עובד ומצליח, כבר אז הוכיחה את עצמה ריילס בזמן אמת, העובדה שריילס שוחררה כקוד פתוח הביאה אנשים רבים מהקהילה לשפר את הפלטפורמה ולהביא אותה למה שהיא היום. עבור כל אלו שעובדים עם ריילס אכן הדרך בה בונים אפליקציות אינטרנט שונתה לתמיד.
כיום צוות של כ-6 מתכנתים מקצוענים ומוכשרים מהווים את צוות הליבה של ריילס, הם אלו שאמונים על ההתפתחות של ריילס ובראשם דיוויד.

ריילס הופכת את עבודת הפיתוח והתחזוקה של האפליקציה שלכם לקלה ומהנה, חברות רבות בוחרות בריילס לפיתוח אפילקציות web2 בשל הגאוניות שלה.
ריילס מעדיפה קוד עובד על פני דוקומנטציה מתישה.
ריילס מאפשרת לבנות אב טיפוס מהר יותר מלכתוב אפיון, אפיון לא מייצג דבר אמיתי אלה רק צורת ראיה מאוד מסויימת ומוגבלת של הכותב על איך הדברים צריכים להיות, בעוד שאב טיפוס מאפשר להרבה אנשים לתקשר אם האפליקציה ומתוך זה ללמוד מה צריך לשנות.
ריילס מעדיפה שיתוף הלקוחות בפיתוח מאשר דו שיח המבוסס על חוזים.
אפליקציה מתחילה את תהליך הבניה שלה ביום בו משתמשים מתחילים לעבוד עליה, המחשבה שנפתח אפליקציה במשך תקופה לה נקרא בחוזה "תקופת הבניה" ואז נשיק אותה. ובאותו יום נגבה את התשלום שלנו מהלקוחות היא גישה נאוית אשר יכולה לבזבז זמן וכסף לכל הנוגעים בדבר.
ריילס מעדיפה להגיב לשינויים מאשר לעקוב אחר תוכנית.
העולם שלנו משתנה בקצב מסחרר, היכולת להשתנות בהתאם היא יתרון גדול, תוכניות לטווח ארוך הם מגבלה גדולה בכל תחום על אחת כמה וכמה בתחום התוכנה.
ישנם רבים אשר אינם מצליחים להתחבר לריילס, יתכן שהסיבה לכך נעוצה בעובדה ששינויים בהרגלי חשיבה, בהרגלי עבודה ובהרגלים בכלל הם דבר קשה מאוד עד בלתי אפשרי לרוב האנשים.
ריילס היא אנטיתזה לקיבעון.

המאמר הבא:
מבוא לרובי און ריילס - חלק ג

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה